Zdrowie

Trądzik u dorosłych – jak z nim walczyć?

0
Dermatolog ze Świecia przyjmujący prywatnie i trzymający w ręku stetoskop

Próbując dowiedzieć się czegoś na temat z tytułu mogłaś wpisywać w wyszukiwarkę różnego rodzaju hasła. Jeżeli szukałaś już pomocy, to musiałaś wpisać w wyszukiwarkę frazę: “dermatolog Świecie prywatnie”. Bez znaczenia – cokolwiek znalazłaś na innych stronach tutaj znajdziesz tego więcej i lepiej przygotowane. Zapraszam do lektury.

Dermatolog i zaburzenia skórne – co radzi?

Wiele zaburzeń skórnych, w tym trądzik, może być objawem Twojego stanu ogólnoustrojowego. Na przykład:

  • utrata włosów,
  • nadmierny porost włosów,
  • nieregularne cykle miesiączkowe,
  • szybki przyrost lub utrata masy ciała

…mogą być oznakami choroby podstawowej, takiej jak zespół policystycznych jajników, lub innych zaburzeń endokrynologicznych. Jeśli doświadczasz dodatkowych objawów, poinformuj o nich swojego dermatologa, który może zalecić dalszą ocenę.

Jak mogę zapobiec wystąpieniu trądziku?

Jak większość rzeczy w życiu, trądzik nie zawsze jest całkowicie pod kontrolą. Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą pomóc w zapobieganiu powstawania wyprysków:

  • Nigdy nie kładź się spać z makijażem.
  • Sprawdzaj etykiety: kupując kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry, zawsze szukaj określeń „niekomedogenny”, „bezolejowy” lub „nie zatyka porów”.
  • Unikaj olejków do twarzy i produktów do włosów, które zawierają olejki.
  • Noś filtr przeciwsłoneczny z 30+ codziennie.

Po więcej porad udaj się do dobrego dermatologa lub kogoś podobnego – tylko sprawdzony specjalista od chorób skóry jest w stanie powiedzieć Ci prawdę.

Czy dieta jest rozwiązaniem?

Istnieją pewne dowody na to, że konkretne zmiany w diecie mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia trądziku. Na przykład, jedna meta-analiza 14 badań obserwacyjnych, które obejmowały prawie 80.000 dzieci, młodzieży i młodych dorosłych wykazała związek między produktami mlecznymi i zwiększonym ryzykiem trądziku. Niektóre badania wykazały również związek między produktami spożywczymi o wysokim indeksie glikemicznym (powodującymi szybszy wzrost poziomu cukru we krwi) a trądzikiem.

Sprawdź: dermatolog Świecie prywatnie

W związku z tym, ważne jest, aby uważać na błędne informacje na temat odżywiania i skóry. Jako dermatolodzy, szukamy naukowo uzasadnionych i opartych na danych informacji; dowody na związek między dietą a trądzikiem dopiero zaczynają kwitnąć. W przyszłości wpływ diety na trądzik może być lepiej poznany.

Wynajem notebooków jest sensowny dla Twojej firmy – zobacz dlaczego

Previous article

Jak chcesz zarobić na sprzedaży mieszkania do skupu mieszkań?

Next article

Comments

Comments are closed.