Zdrowie

Powiększanie ust – podstawowe informacje

0
kobieta z powiększonymi ustami

Z pewnością szukając informacji o zabiegu powiększania ust próbowałaś wpisania do wyszukiwarki frazy: “powiększanie ust sosnowiec”. Prawdopodobnie nie znalazłaś odpowiedzi, jakiej szukałaś – z tego powodu zachęcamy Cię do przeczytania poniższego tekstu – rozwieje on część twoich wątpliwości o powiększaniu ust.

Powiększanie ust jest zabiegiem kosmetycznym, który poprawia wygląd, kształt i wielkość ust u danej osoby. Z wiekiem usta, które kiedyś były pełne i zmysłowe, stają się cienkie i pojawiają się na nich pionowe zmarszczki, przez co twarz wygląda starzej. Zabieg powiększania ust przywraca im młodzieńczą pełność. Powiększanie ust można wykonać na dwa sposoby:

 • Zastrzyki do ust lub niechirurgiczne powiększanie ust: W tej procedurze powiększanie ust odbywa się za pomocą zastrzyków z wypełniacza dermalnego i nie wymaga nacięć ani znieczulenia. Pacjenci mogą jednak zdecydować się na znieczulenie miejscowe, aby uniknąć bólu związanego z igłami. Niektóre wypełniacze dermalne zawierają kwas hialuronowy, który przyciąga wodę i wiąże się z nią, co dodatkowo zwiększa objętość ust poprzez naturalne nawilżenie. Inne preparaty mogą również pobudzać organizm do produkcji większej ilości kolagenu, elementu strukturalnego, który przywraca elastyczność, jędrność i objętość, zwiększając objętość ust na kilka miesięcy. Wypełniacze dermalne wstrzykuje się za pomocą ultracienkiej igły w miejsca wzdłuż konturu ust.
 • Implanty warg: Zapewnia rezultaty, które są trwalsze niż wypełniacze dermalne, ale również wymaga dwóch małych nacięć, przez które implanty są wprowadzane i umieszczane w wargach. Zabieg powiększania ust wykonywany jest w ciągu około godziny i wymaga znieczulenia. W niektórych przypadkach implanty i wypełniacze dermalne mogą być łączone w celu uzyskania bardziej kompleksowego leczenia.

Jakie są zalety i wady powiększania ust?

Do zalet powiększania ust należą:

 • Zastrzyki do powiększania ust wykonywane za pomocą wypełniaczy są tymczasowe. Choć może się to wydawać wadą, jeśli danej osobie nie podoba się wygląd pełniejszych ust, zniknie on w ciągu kilku miesięcy. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mogą być również rozpuszczane za pomocą zastrzyków z hialuronidazy, aby odwrócić zły efekt lub zapobiec potencjalnym komplikacjom.
 • Daje to natychmiastowy efekt zwiększenia objętości ust przy każdej opcji powiększania.
 • Powiększanie ust nie ogranicza się do powiększania cienkich warg; może również poprawić ich strukturę i skorygować nierówności.
 • Wszystkie rodzaje powiększania ust mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym (lub tylko w kremie znieczulającym, w przypadku wypełniaczy iniekcyjnych). Pacjenci mogą być wypisani do domu jeszcze tego samego dnia, ponieważ zabieg trwa mniej niż 30 lub 45 minut.
 • Wypełniacze mogą być stosowane stopniowo, w ciągu kilku wizyt, aby powoli osiągnąć pożądany kształt ust.

Wady powiększania ust obejmują:

 • Transfer tłuszczu do ust nie jest tak długotrwały jak w przypadku innych obszarów. Co najmniej 30-60% tłuszczu przeniesionego na twarz jest trwałe, ale w przypadku ust jest to nieco mniej z powodu ruchu.
 • Implanty silikonowe mogą wyglądać i czuć się nienaturalnie, jeśli są zbyt duże.
 • Każdy rodzaj zabiegu powiększania ust może wywołać zaostrzenie objawów przeziębienia. Jeśli pacjenci mają skłonność do przeziębień, lekarze mogą być zmuszeni do wcześniejszego zalecenia leków zapobiegawczych.
 • W niedoświadczonych rękach pacjenci mogą skończyć z asymetrycznymi, niekształtnymi ustami lub grudkami i zgrubieniami.
 • Inne zagrożenia związane z powiększaniem ust obejmują utratę tkanki w wyniku wstrzyknięcia w naczynie krwionośne, infekcję, blizny lub silny obrzęk i zasinienie.

Sprawdź: powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

Jakie są rokowania co do zabiegu powiększania ust?

Według badań, wskaźnik powodzenia zabiegu powiększania ust wynosi zazwyczaj 68-75%. Pacjenci mogą również powrócić do zdrowia w ciągu tygodnia bez komplikacji. Jednak rokowania i wskaźnik powodzenia zabiegu powiększania ust mogą zależeć od następujących czynników:

 • Wiek pacjentów;
 • Stan zdrowia pacjentów;
 • Doświadczenie chirurga kosmetycznego/lekarza;
 • Rodzaju wykonywanej procedury.

Permanentny eyeliner

Previous article

Kim jest windykator?

Next article

Comments

Comments are closed.