Różne

Nauka języków obcych

0

Jeśli masz trudności z nauką nowego języka, możesz się uspokoić – nie jesteś sam. Dorośli uważają, że dla nich nauka języka jest trudniejsza niż dla dzieci, których mózgi faktycznie szybciej przyswajają nowe rzeczy.

Dlaczego tak trudno jest nauczyć się języka obcego? Mówiąc prościej, jest to trudne, ponieważ stanowi wyzwanie zarówno dla twojego umysłu (mózg musi budować nowe ramy poznawcze) i co ważniejsze wymaga czasu, czyli ciągłej, konsekwentnej praktyki, której często nam brak. Jeśli potrzebujesz pomocy, koniecznie sprawdź kurs chińskiego Bydgoszcz.

Zajęcia dodatkowe, studia zagraniczne, aplikacje w telefonie, rozmowa z zagranicznymi znajomymi, intensywny kurs językowy – to tylko kilka sposobów nauki języka. Jasną kwestią jest, że dorośli muszą być dorośli i zwyczajnie nie mogą uczyć się „w sposób dorozumiany”, tak jak robią to małe dzieci, przez cały dzień podążając za językiem ojczystym. Nasze dorosłe mózgi przeszkadzają nam w nauce, niestety.

Dorośli uczą się języków zupełnie inaczej niż dzieci. Przede wszystkim gromadzimy nowe słownictwo, a potem zastanawiamy się jak to ubrać gramatycznie, aby było poprawnie. Tendencja dorosłych do nadmiernej analizy utrudnia ich zdolność do uchwycenia istoty języka, a coraz trudniejsze wysiłki nie przynoszą rezultatów.

Języków nie można się uczyć tak jak innych przedmiotów w szkole. Nie da się zapamiętać wielu słów i zasad, a następnie spodziewać się, że będziesz mówić poprawnie i biegle w tym języku. Posiadasz znajomość języka, ale nie jesteś w stanie w nim mówić.

Szkoły językowe nie są tylko po to, aby uczyć słówek, ale również po to, aby pomóc Ci wybrać odpowiednią metodę nauki.

Jakie pytania należy zadać właścicielowi nieruchomości przed wynajęciem mieszkania?

Previous article

Nowoczesne budownictwo

Next article

Comments

Comments are closed.