Bez kategorii

Jakie są rodzaje masażu ajurwedyjskiego?

0

Masaż ajurwedyjski to forma zabiegu jednej z najstarszych technik medycyny. Wywodzi się on ze starożytnych Indii i jest kultywowany od 5000 tysięcy lat. W Polsce ajurweda dopiero od niedawna zdobywa popularność, w związku z tym przed pierwszą wizytą u specjalisty warto zaznajomić się z rodzajami oferowanych masaży ajurwedyjskich, ponieważ każdy z nich pełni inną rolę. 

Reklama: Ashtanga Warszawa

Jak wygląda masaż ajurwedyjski?

Masaże ajurwedyjskie odbywają się na kilka sposobów. Każdy z nich wygląda inaczej, jednak wspólnych ich celem jest osiągnięcie pełnej harmonii pomiędzy ciałem, a duszą. Sama aktywność ma pobudzić, otworzyć organizm na nowe doznania i bodźce. Sama ajurweda wyróżnia siedem czakr, na które oddziałuje masaż ajurwedyjski. Wyróżnia się trzy rodzaje masażu. Najpopularniejszym z nich jest abhyanga, mającego na celu oczyścić organizm oraz go odmłodzić. Masowana osoba jest naga i polewa się ją olejem sezamowym, który ma usunąć znajdujące się w organizmie toksyny. Kolejnym rodzajem masażu jest garszana, gdzie wykorzystuje się szorstkie rękawice. Zabieg ten przypomina peeling, podczas którego usuwany jest cellulit oraz poprawia się krążenie. Często także, wykonuje się masaż ajurwedyjski Shiroabhyanga, polegający na masowaniu wyłącznie głowy. Wykonywany jest w pozycji siedzącej i ma za zadanie przywrócić równowagę energii w ciele.

Czy masaż ajurwedyjski jest skuteczny?

Wiele osób poddaje pod wątpliwość czy masaż ajurwedyjski jest skuteczny. Wydawać by się mogło, że stosowanie naturalnych substancji nie ma żadnego wpływu na organizm. Jednak w praktyce osoby poddające się zabiegom odczuwają znaczącą ulgę. Dodatkowo osiągają one pełną harmonię pomiędzy ciałem, a umysłem. Sam masaż ma za zadanie łagodzić niektóre objawy, a nie je leczyć. Należy pamiętać, że ma on przynieść określoną ulgę. Poważniejsze schorzenia w dalszym ciągu należy powierzać lekarzom, którzy przeprowadzą konkretne zabiegi.

Jak znaleźć pracę jako księgowa po studiach rachunkowych

Previous article

1. Co to jest implantologia?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.