Różne

Jakie powinny być wskaźniki powodzenia windykacji mojej firmy?

0

Oceniając i porównując agencje windykacyjne, dwoma najlepszymi miernikami, które należy wziąć pod uwagę, są:

  • wskaźnik odzyskania zysków
  • ogólny wskaźnik sukcesu w rozliczeniu.

Ponieważ prawdopodobieństwo umorzenia rośnie drastycznie z każdym mijającym tygodniem po przeterminowaniu wierzycieli, niezwykle ważne jest, aby współpracować z agencją windykacyjną, która ma najlepiej udokumentowane sukcesy. Sprawdź: Firma windykacyjna kujawsko-pomorskie

Aby znaleźć najlepszego partnera dla swojej organizacji i zespołu, musisz wnikliwie sprawdzić standardy w pracy potencjalnych agencji, wewnętrznych wskaźników KPI i praktyk sprawozdawczych.

Dalej dowiesz się o kluczowych wskaźnikach efektywności, na których powinieneś najbardziej zwracać uwagę, jaki one mają na nie wpływ i kiedy powinieneś być sceptyczny wobec raportowania przez agencję windykacyjną.

Jakie są wskaźniki odzysku sukcesu i zysku?

W branży windykacyjnej wskaźniki odzyskania zysków odnoszą się do zdolności agencji do odzyskania pieniędzy zadłużonych od przeterminowanych dłużników. Liczby te są generalnie przedstawiane jako procent odzyskanych pieniędzy w stosunku do całkowitego zadłużenia przeterminowanego.

Ponieważ „sukces” jest zwykle osiągany w momencie rozliczenia, wskaźnik sukcesu to odsetek rachunków, które są rozliczane, w porównaniu z całkowitą liczbą opłacalnych kont przeterminowanych. Konta niepomyślne to odpisy. Uwzględnienie tych czynników w czasie w określonych branżach i rynkach daje wgląd w właściwe oczekiwania dotyczące przyszłych rachunków.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na wskaźniki sukcesu agencji windykacyjnej, ale być może najbardziej znaczący jest czas. W całej branży prawdopodobieństwo odpisu wzrasta o ponad 1% z każdym mijającym tygodniem po upływie terminu przeterminowania. Po zaledwie siedmiu miesiącach w stanie przeterminowania średni rachunek będzie miał współczynnik ściągalności w wysokości 50%.

Mówiąc najprościej, rachunki przeterminowane dłużej niż 6 miesięcy można odzyskać w połowie wszystkich przypadków. Po 12 miesiącach prawdopodobieństwo to spada tylko do około 25%. Oczywiście szybkość jest kluczem do sukcesu w windykacji.

Lepsze zrozumienie osteoporozy

Previous article

Jak radzić sobie z ukąszeniami owadów

Next article

Comments

Comments are closed.