Mieszkania

Jak druk 3D zmienia branżę budowlaną?

0

Zaledwie kilka lat temu posiadanie drukarki 3D na zasadach komercyjnych było prawie niemożliwe. Jednak wraz ze spadkiem cen i rozwojem technologii jest teraz bardziej dostępny zarówno dla małych, jak i dużych firm.

Sprawdź: Nowe mieszkania Bydgoszcz

Obecnie jesteśmy zainteresowani spoglądaniem w przyszłość i zrozumieniem, jak nasza branża może się zmienić, jak najlepiej dostosować się do zmiany, a nawet ją wykorzystać.

Istnieje wiele sposobów, w jakie drukarka 3D może pomóc w budownictwie, a wiele firm zaczyna wdrażać tę technologię i dostrzega korzyści w zakresie ogólnych marż zysku.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na domy przyjazne dla środowiska, rozwój nieruchomości przyjaznych środowisku zacznie następować szybciej. Chociaż obecnie może to być niemożliwe, drukowanie 3D oferuje przyszłe korzyści wynikające z możliwości drukowania materiałów budowlanych. To duży postęp i firmy zaczynają pracować nad jego dalszym rozwojem. W 2019 roku opracowano prototyp domu wydrukowanego w 3D o powierzchni 92 metrów kwadratowych. Koszt był oczywiście dość wysoki, około 410 000 dolarów ze względu na rozwój technologii, ale koszty z pewnością spadną wraz z dalszym rozwojem. Pierwszym domem wydrukowanym w 3D w Ameryce był to budynek o powierzchni 32 metrów kwadratowych, który kosztował mniej niż 14 000 dolarów, a jego budowa zajęła 48 godzin.

W tamtym czasie drukarka działała z prędkością zaledwie 25%, więc z pewnością jest miejsce na ulepszenia, ponieważ firmy obliczają, że mogą zbudować dom o powierzchni 55-75 metrów kwadratowych w 24 godziny za 5 500 USD lub mniej. Wyobraź sobie możliwości, gdy technologia będzie dostępna na szerszą skalę.

Zainwestuj w opiekę zdrowotną

Previous article

Endermologia, czyli jak pozbyć się otyłości

Next article

Comments

Comments are closed.