Różne

Czy warto zakupić rękawicę do czesania psa?

0

Sierść u zwierząt pełni wiele ważnych funkcji. Dlatego ważne jest wiedzieć jak pielęgnować psią sierść żeby zawsze była piękna i zadbana. Przede wszystkim jeśli nie wiemy jak zrobić to samodzielnie, pozostawmy to w rękach specjalistów. Idealnie sprawdzą się tutaj psi fryzjerzy, np. groomer w Chełmnie.

U każdego pupila sierść może wyglądać inaczej. Są różne jej typy – długa, krótka, warstwowa, gładka, szorstka, prosta, kręcona. Ile psów, tyle rodzajów. Wiele psów w okresie zimowym zmienia swoją szatę na grubszą. Na czas lata natomiast może nastąpić linienie, czyli zrzucanie nadmiaru sierści przez czworonoga. Aby pomóc mu w tym procesie, warto regularnie czesać psa. Dzięki temu skutecznie pozbędziemy się martwych włosów, a na ich miejscu będą mogły prawidłowo wyrosnąć nowe.

Oprócz tradycyjnych szczotek i grzebieni do wyczesywania, na rynku popularne stały się także rękawice do czesania psa. Pamiętaj jednak, że aby nie skrzywdzić zwierzęcia, należy posiadać podstawową wiedzę z zakresu pielęgnacji psów. Zatem jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, odwiedź salon groomerski. Psi fryzjer najlepiej poradzi sobie z sierścią.

Jeśli jednak decydujesz się na rękawicę, pamiętaj aby była ona odpowiednio dobrana. Ważny jest materiał – nie może podrażniać skóry psów. Rękawice gumowe dobrze się sprawdzają. Do tego powinna mieć odpowiednie wypustki, które zapewniają jej możliwość wyczesywania martwej sierści. Zwróć uwagę na to, że rękawica nie nadaje się dla psów, którym często robią się kołtuny. W tym przypadku nie rozczesze ona ich w odpowiedni sposób. Tak samo nie sprawdzi się dla psów o bardzo gęstym podszerstku.

Argumentem przemawiającym za zakupem rękawicy do czesania jest fakt, że po użyciu jej sierść pupila zacznie błyszczeć i będzie bardzo miła w dotyku.

Jak radzić sobie z ukąszeniami owadów

Previous article

Zainwestuj w opiekę zdrowotną

Next article

Comments

Comments are closed.